Nejčastěji odhaleným prohřeškem se podle jejích slov stalo překročení dovolené rychlosti (ve 194 případech); následovaly nevyhovující technický stav (147) a nepoužití bezpečnostních pásů (100 + ještě čtyři chybějící autosedačky pro děti). Ve 26 případech policisté odhalili vozidla bez dálniční známky.

Jedním z momentů, na které se policisté detailněji zaměřovali, bylo řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Kontroly odhalily jednoho šoféra, který popil tak, že je podezřelý z trestného činu – nadýchal tedy přes jedno promile; pijáků na úrovni přestupkového jednání načapali policisté jedenáct.

Našli se i pachatelé trestné činnosti 

Přestupku spojeného s požitím drog se dopustili tři šoféři. V rámci kontrolní akce policisté rovněž zaznamenali devět prohřešků motocyklistů, tři pochybení chodců a dva provinilé cyklisty. „Byli také zjištěni dva pachatelé trestné činnosti a čtyři řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti," doplnila Šteinerová.

Dění v silničním provozu sledovaly dnem i nocí jak hlídky rozmístěné na pevných stanovištích, tak i pohyblivé motorizované hlídky; především na dálnicích nechyběly ani posádky velmi rychlých speciálů Škoda Superb a Volkswagen Passat.

Celkem se do kontrol zapojilo 450 nasazených policistů. Mnohé z nich bude u silnic vidět i v následujících dnech. Ukončení rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce totiž neznamená, že by se policisté stáhli; chystají další dopravně bezpečnostní opatření, byť již menšího rozsahu.

Čtěte také: Pijáky za volantem nebyli nerozvážní mladíci