Do poslední chvíle ale nebylo nic jistého - muž, který svůj život nechal ovládnout militantní ideologií islámského fundamentalismu, byl totiž známý tím, že používal několik různých jmen.

Policisté, kteří udeřili přímo u letadla, ale nečekali marně. Zasáhli proti němu s velkou razancí, která dotyčného zaskočila. Nezmohl se na odpor - ačkoli i pro podobné situace byl údajně v minulosti cvičen - a pouta mu zacvakla na zápěstích ještě dřív, než se jeho dotkly českého území.

Jen přestupní stanice

Pro cizince z Německa měla být Praha jen přestupní stanicí. Měl totiž namířeno do své domoviny. Zadržen byl na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu vydaného státním zastupitelstvím v bavorském Mnichově.

Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové je muž podezřelý z pokusu o vraždu a ze spáchání stát ohrožujícího násilného zločinu; v případě odsouzení mu hrozí až 15letý trest.

Podle dostupných informací se dopadený muž zúčastnil nejen výcviku v tréninkovém táboře militantních islamistů, ale v uplynulých měsících se měl aktivně zapojit i do ozbrojeného konfliktu v Sýrii.

V Praze muž podle Rendlové odmítl vypovídat. Hovořit prý bude až před soudcem. Vyslovil pouze přání, aby nebyl vydán do země, odkud přicestoval, ale do své německé domoviny, kam se původně sám vracel. Tak se také stalo; v současné době již není na území České republiky.