Oba jsou přitom podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Jejich počínání ostatně zachytila kamera uvnitř autobusu. Ze záběrů je zřejmé, že jeden z útočníků odnáší nakonec zbraň s sebou. Tento muž je navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácí z ucha. Kriminalisté tak předpokládají, že mohl následně vyhledat ošetření v některém ze zdravotnických zařízení anebo navštívit některou z lékáren.

Policie pátrá po účastnících potyčky v autobusu. | Video: Policie ČR

"Vzhledem k tomu se nyní vyšetřovatelé obracejí na lékaře i další zdravotnický personál či lékárníky s žádostí o pomoc a spolupráci. Své případné svědectví mohou tito lidé podat prostřednictvím tísňové linky Policie ČR 158. Na stejnou linku se mohou obrátit i cestující autobusu, kteří tak dosud neučinili. Svým svědectvím mohou výrazně přispět k objasnění okolností celého incidentu, zejména okamžiku před výstřelem a následným napadením," informovala a požádala veřejnost o pomoc mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

| Video: Youtube

K incidentu došlo v autobusu linky 244. Na místo vyjížděla i záchranná služba. "Oznámení jsme od dopravního podniku přijali krátce po třetí hodině odpoledne. V zastávce Lihovar jsme poskytovali pomoc jedenapadesátiletému muži, který po napadení utrpěl úraz hlavy a byl převezen do Motolské nemocnice. Nicméně se nejednalo o střelná poranění," sdělila Pražskému deníku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.