Poprvé pachatel udeřil před měsícem – ve středu 9. října. Oběť si vyhlédl čtvrt hodiny před třetí odpoledne v ulici U Hostivařského nádraží. Přiskočil k ní zezadu a snažil se ji znásilnit. Dívka se ubránila a pachatel utekl, když byl vyrušen svědkem, náhodně projíždějícím o­kolo.

Podle všeho stejný pachatel udeřil o týden později také v nedaleké Kozmíkově ulici. Bylo to 17. října. Opět odpoledne, tentokrát v půl čtvrté. A ani v tomto případě nedosáhl útočník svého. „Neznámý pachatel zde přistoupil k dívce, která právě odemykala dveře domu, a fyzicky ji atakoval se sexuálním podtextem. Dívka se aktivně bránila, čehož se agresor zalekl a z místa utekl," přiblížil událost policista, který je detailně obeznámen s okolnostmi činu.

Policejní detektivové jsou stále přesvědčeni, že hledají jediného pachatele. Že oba útoky měl na svědomí stejný muž. A ten si oběti nebral zcela náhodně. Obě dívky jsou totiž podobného typu. Slečny menšího vzrůstu možné volil záměrně i z toho důvodu, aby měl jistotu fyzické převahy.

Podle Daňkových slov lze předpokládat, že muž podezřelý ze znásilnění, omezování osobní svobody a výtržnictví je atleticky zdatný. Lze to prý alespoň předpokládat podle toho, jak svědkové hodnotili způsob jeho běhu. Napovídala by tomu také hubenější sportovní postava. Mělo by se jednat o česky hovořícího muže v odhadovaném věku mezi 25 a 35 lety, měřícího asi 170 – 175 centimetrů. V době útoků měl na sobě modré džíny, původně zeleno-fialovou mikinu, avšak sepranou až došeda, a kolem krku černobílý šátek zvaný palestina. Na nohou měl těžší černé boty a na zádech batoh starý zhruba stejně jako on sám – prý z osmdesátých let minulého století.

Kriminalisté přivítají postřehy nejen k osobě hledaného muže, ale také svědectví k oběma spáchaným útokům.