Případ se odehrál v květnu 2015. Ševčík si koupil pod smyšleným jménem jízdenku do autobusu na trase Praha – Varna. Před odjezdem autobusu umístil do zavazadlového prostoru sportovní tašku s vyrobenou bombou. Nechal se odvést  do Brna, kde vystoupil a nechal autobus pokračovat dál.

Soud byl milosrdný 

Muži před soudem svou vinu odmítli s tím, že systém sestrojili na zakázku a chtěli ho převést do Bulharska muži, se kterým se na tom dohodli. Předseda trestního senátu Tomáš Durdík to odmítl s tím, že jejich výpověď byla vyvrácena důkazy.

„Jednoznačné je, že úmysl obžalovaných byl nasměrován k tomu, aby systém splnil svojí roli a došlo k iniciaci ve vozidle společnosti, která byla konkurencí společnosti otce obžalovaného Ponomareva," uvedl Durdík. Zařízení mělo vybouchnout a to by poškodilo dopravce. Oběma obžalovaným hrozilo osm až 15 let vězení. Ševčík dostal trest pod touto hranicí, Ponomarev dostal osm let. "Soud byl ještě poměrně dost milosrdný," řekl Durdík.

V cestě pokračovalo 34 cestujících a dva řidiči. Naštěstí chemikálie z vyrobené bomby začaly zapáchat a cestující si toho všimli. Řidič pak na odpočívadle v Maďarsku bombu odhalil. Systém pak zlikvidovali přivolaní pyrotechnici.