První incident se odehrál v sobotu 25. prosince 2010 kolem půl jedenácté večer v pražských Kobylisích. Zde, v křižovatce ulic Střelničná – Čumpelíkova, dosud neznámý pachatel přepadl devětatřicetiletou ženu. „Přistoupil k ní zezadu, jednou rukou ji chytil za ústa a druhou se s ní přetahoval o kabelku. Tu jí vytrhl, až upadla na zem,“ popsala pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Hned poté se dal muž na útěk směrem k metru Kobylisy. Ženě tak způsobil škodu bezmála dva a půl tisíce korun. Z incidentu vyvázla naštěstí nezraněna.

Druhé přepadení se stalo v pondělí 27. prosince kolem čtvrt na deset večer v ulici Ratibořská v Praze 8.

Tady neznámý pachatel překvapil pro změnu osmačtyřicetiletou ženu. Také ji přepadl zezadu. Z ramene jí strhnul kabelku, chvíli se s ní o ni přetahoval a poté i s kořistí z místa utekl. Způsobil jí tak škodu kolem 8 tisíc korun. Také tato žena vyvázla naštěstí nezraněna.

Lupiče zachytily kamery

„V obou těchto případech se popis pachatelů nápadně shoduje. Jeho podobu navíc zachytily kamery umístěné ve zmíněných lokalitách,“ upozornila policejní mluvčí Miklíková.

Jedná se o muže ve věku kolem 25 let s velkýma očima, hubené, přibližně 175 cm vysoké postavy, který byl oblečen do černé bundy a tmavých kalhot. Ve druhém případě měl na hlavě černobílou čepici. Pokud by byl dopaden, hrozí mu za loupežné přepadení trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Jakékoliv informace k tomuto hledanému muži přijmou operátoři na lince 158.