Vyděšená pracovnice jedné z pražských ubytoven se obrátila na městskou policii s prosbou o radu. „Maminka je totálně opilá, úplně neschopná. Nevím, co mám dělat, vždyť tomu miminku může ublížit, může se cokoliv stát. Nevím, jestli to byly drogy, nebo alkohol. To nepoznám, ale je úplně…,“ popisuje hlas v nahrávce telefonního rozhovoru.

Mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová o den později v tiskové zprávě seznamuje veřejnost s detaily případu. Vedoucí sdělila hlídce, která dorazila na místo, že „krkavčí“ matka není v podnapilém stavu poprvé. „Oznamovatelka strážníkům také řekla, že žena dost často také od svého dítěte odchází a nechává ho hlídat lidmi z ubytovny,“ dodala mluvčí Seifertová.

Podle Seifertové matka zhruba ročního kluka tvrdila, že není opilá, že vypila jen dva panáky tvrdého alkoholu. Na ubytovnu si pro jejího syna prý přišla babička - její tchýně. „Ano, vnuka si beru často,“ potvrdila starší žena příslušníkům městské policie.

„Orientační dechovou zkouškou bylo u čtyřiatřicetileté ženy naměřeno 2,69 promile alkoholu v dechu. Babička malého chlapce slíbila, že se o něj postará, než se snacha dá do pořádku,“ uvedla Seifertová. Strážníci o události vyrozuměli odbor sociálně právní ochrany dětí včetně podezření na podvýživu dítěte. Roční chlapec totiž dle slov matky váží jen šest kilo.