Jde o dva mladíky ve věku dvacet a dvaadvacet let. Oba se vloupali do objektu lesní školky v Dolních Chabrech už několik dní před požárem. „Nejprve odcizili různé předměty, spotřebiče a nářadí v hodnotě deset tisíc korun. O několik dní později se na místo opět vrátili, vnikli do jurt, prohledali je, ale v tomto případě již nic neodcizili,“ uvedla policejní mluvčí Eva Hašlová.

Mladíci toho měli na svědomí víc

Dvojice se chystala z místa činu odjet, ovšem jeden z mužů si to rozmyslel, vystoupil z auta a zapalovačem podpálil dvě jurty, které školce patřily. Způsobil tak škodu v hodnotě půl milionů korun.

„V trestné činnosti oba muži dále pokračovali. O necelý měsíc později se společně vloupali do rekreační chaty v zahrádkářské kolonii v Dolních Chabrech,“ uvedla mluvčí s tím, že mladíci si z chatky nic neodnesli, jen majiteli způsobili škodu.

Krádež věcí za desetitisíce 

Za několik dní ve stejné lokalitě rozbili zadní sklo auta, do kterého vnikli a ukradli věci za 60 tisíc. Později potom z jiného auta vzali peníze v hotovosti a kameru. „Na objasnění této trestné činnosti obou mužů se výrazně podíleli také policisté z Odoleny Vody, kteří v listopadu loňského roku dopadli jednoho z mužů poté, co se vloupal do rekreačního objektu,“ uvedla mluvčí.

Oba muže policisté obvinili v listopadu. Vyšetřovatel potom rozšířil obvinění i z přečinu krádeže ve spolupachatelství a poškození cizí věci. Ze zapálení stromků lesní školky se bude před soudem zodpovídat jen dvacetiletý mladík.