Policisté přibližně v půl páté dostali oznámení o tom, že muž napadl ženu a vážně ji zranil. Jenže členové pohotovostní motorizované jednotky zjistili, že muž se zabarikádoval v bytě a odmítal jej opustit. Proto byla povolána zásahovka i policejní vyjednavač. 

„Proto policisté zásahové jednotky provedli do bytu násilný vstup a proti muži, který se stále odmítal vzdát, použili donucovací prostředky v podobě zásahové výbušky, taseru a dalších,“ informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan v tiskové zprávě.

Po tomto úspěšném zákroku skončil zadržený muž na policejní služebně. „V tuto chvíli kriminalisté čtvrtého policejního obvodu případ prošetřují a zjišťují veškeré okolnosti celé události,“ dodal policejní mluvčí Hulan. 

Starší žena utrpěla vážná zranění a záchranáři ji převezli do nemocnice. Podle Blesk.cz muž své matce při vánoční hádce vypíchl oko. Blesk.cz také uvádí, že se pachatel dříve léčil na psychiatrii a byl propuštěn pár dní předtím, než ve středu zaútočil. Roli přitom nejspíš hrály drogy.

Návrh na vazbu

„Na základě zadokumentování, prošetření a prověření všech dostupných informací obvinil vyšetřovatel osmatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu. Vyšetřovatel zároveň podal státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby. K řádnému a úplnému objasnění celé události zadají kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství pražské policie několik znaleckých posudků z různých oborů zdravotnictví,“ doplnil mluvčí Hulan ve čtvrtek odpoledne.

Další pokus o vraždu
Pražská policie informovala také o případu z 25. prosince v ulici Zacharská v Praze 9, kde se dostali „do křížku“ dva muži ve věku jednatřicet a čtyřiapadesát let. Podle mluvčího Tomáše Hulana starší muž bodl svému sokovi nůž s téměř dvaceti centimetrovou čepelí do břicha, která naštěstí těsně minula životně důležité orgány. „Čtyřiapadesátiletý muž je nyní stíhán pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stádiu pokusu,“ uvedl Hulan.