Napadení předcházel konflikt zbitého muže s trojicí zlodějek, patrně Romek, které se na peronu stanice Palmovka snažily okrádat cestující čekající na příjezd vlaku. Počínání těchto žen si napadený muž všiml – a pachatelky začal kárat. Odpovědí mu byl vulgární křik. Vzápětí do incidentu vstoupil muž, který řádění zlodějek „jistil“ zpovzdálí – a nevítaného strážce pořádku brutálně napadl. Nejprve ranami pěstí do obličeje, potom ho podle záznamu kamer monitorujících dění v metru srazil na zem, kde ho ještě kopl do hlavy.

Třebaže útoku přihlížela řada lidí čekajících na příjezd soupravy, nikdo z nich se bitého muže nezastal. Ani ti, jejichž okradení dotyčný zabránil. Lidé dělali, že útok nevidí, a poté nastoupili do vlaku. Tím odjela i trojice zlodějek a muž, který jim zajišťoval ochranu. Nastoupit se pokusil i zraněný – útočník ho ale na poslední chvíli vystrčil ze dveří vagonu.

V případě, že se agresora podaří dopadnout, hrozí mu až tři roky vězení. Policie pátrá po zhruba 30letém muži zavalité postavy, vysokém asi 180 cm. Tmavé vlasy si geluje a češe dozadu.

Nelze také vyloučit, ze trojice zlodějek s mohutným ochráncem za zády působí v pražském metru častěji. Cestujícím se proto vyplatí obezřetnost.

(zw)