Míru zavinění jednotlivých osob – stíháno je sedm mužů a také manželka jednoho z nich; všichni ve věku mezi 35 a 40 lety – měl nyní posuzovat Krajský soud v Praze. Obžalobu však státní zástupkyně Miloslava Zagarová ani nepřednesla. Jednání zkomplikovala neúčast jednoho z hlavních obžalovaných, jemuž hrozil jeden z nejpřísnějších trestů. Ten poté, co byl propuštěn z vazby, přestal plnit podmínky dohledu probační a mediační služby a zmizel. Podle údajů matky do zahraničí, kde byl v červnu hospitalizován. Konkrétně na psychiatrii v německém Mnichově. Policie má však informace, že ještě v červnu dotyčný odletěl do Thajského království, odkud se zatím nevrátil.

V souvislosti s neúčastí obžalovaného, kvůli němuž se kauza dostala před krajský soud (jinak by se vzhledem k rozsahu údajných provinění mohla většina obžalovaných zpovídat ze svých činů před okresním soudem), se pak v jednací síni rozpoutala debata o věcné příslušnosti. Předseda senátu Stanislav Černecký posléze vyslyšel námitky Kláry Slámové a Marie Benešové, advokátek dalších z obžalovaných, které varovaly před porušením práva na zákonného soudce, a rozhodl o rozdělení kauzy.

Hlavní líčení v Praze odročil soudce na konec září, přičemž do té doby by se české orgány měly poptat thajských kolegů, zda nevědí něco o uprchlíkovi, a část kauzy předává také okresním soudům. V Kladně se bude projednávat případ ze Lhoty u Kamenných Žehrovic, kde fungovala pěstírna marihuany (jež podle obžaloby načerno odebrala elektřinu za bezmála čtvrt milionu korun) a ve stejném domě se také vařil pervitin, soud pro Prahu-východ se zase bude zabývat děním v pěstírně marihuany ve Zloníně, kam policisté vtrhli právě v době sklizně.