Vesměs z bankovních poboček; místem činu se ale stala i prodejna s oděvy (z tohoto obchodu však odešel bez kořisti).

Třebaže obžalovaný tvrdí, že zločiny, jež jsou mu kladeny za vinu, nespáchal a nemá s nimi nic společného, kriminalisté nepochybují o tom, že odhalili toho pravého. Přesvědčen o jeho vině je zejména jeden z nich, který si je jist, že na některých kamerových záběrech z místa činu poznal spolupracovníka z dřívějšího působiště – bývalého kolegu ze služebny v Praze 5.

Ten prý od policie odcházel před pěti roky s tím, že se chce věnovat podnikání v restauraci. Hospodskému byznysu ale Milan Š. svou další kariéru nezasvětil. Kvůli loupežím byl dopaden v Rakousku, kde skončil ve věznici v Sonnbergu. Dostal čtyřletý trest, který si měl odpykávat do 27. prosince 2016. Odtud pak byl vydán do České republiky.

To, že na některých záběrech bezpečnostních kamer zachycujících přepadení lze identifikovat osobu obžalovaného, konstatuje i znalecký posudek z oboru antropologie. Expert Kriminalistického ústavu Praha potvrdil shodu ve dvou případech. Právě kolem těchto závěrů se nicméně ve středu strhla v jednací síni debata věnovaná jak konkrétním jednotlivostem, tak i způsobu porovnávání závěrů z videa s fotografiemi. A Milan Š. trvá na svém. „Já to nebyl," zdůraznil.

Rozhodnutí o vině a případném trestu zřejmě hned tak nepadne. Termíny hlavního líčení rozplánoval předseda senátu Alexander Sotolář až do poloviny října. Lze navíc počítat s tím, že vedle výslechů dalších svědků bude ještě potřebné doplnit znalecké posudky. V případě uznání viny může za loupeže spojené se způsobením značné škody být ve hře trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Stejné banky byly přepadeny i opakovaněMilan Š. se podle obžaloby dopustil ve velmi krátké době série osmi loupežných přepadení spáchaných se zbraní v ruce. Až na dva případy byl pachatel úspěšný a odnášel si kořist nejméně v řádu desetitisíců korun.

Bankovní pobočku v Moskevské ulici v pražských Vršovicích navštívil lupič vpodvečer 22. listopadu 2011. Na pokladníka namířil revolver a řekl si o peníze. Pracovník banky skutečně odkódoval pokladnu, z níž si pak pachatel bral peníze. Odnesl si 118 100 Kč.

Pobočku stejné banky navštívil lupič ozbrojený pistolí také 14. prosince 2011 – rovněž vpodvečer, ale tentokrát v ulici Na Pankráci. Pokladní řekl, ať nic nezkouší, načež mu žena vydala 46 tisíc korun a 125 eur; dohromady po přepočtu na českou měnu 49 206 Kč.

Neúspěchem skončila 20. prosince 2011 podvečerní výprava do obchodu s italskou módou v Bělohorské ulici v pražském Břevnově. „Dej mi prachy," houkl lupič na prodavačku – avšak nepochodil i přes to, že s revolverem v ruce natlačil ženu za prodejní pult. Ta pachatele odstrčila se slovy, že klíče od zásuvky s penězi nemá. Dotyčný tedy odešel s nepořízenou. Ještě než zmizel, ale stačil pohrozit. „Jestli se to někde dočtu, vrátím se a zastřelím tě," prohlásil – přičemž ženě přiložil hlaveň ke spánku.

Nejbohatší kořist vynesla lupiči návštěva bankovní pobočky v Jandově ulici v pražských Vysočanech vpodvečer 29. prosince 2011. „Rychle otevři pokladnu a zadej správný kód," vyzval úřednici, jíž současně pohrozil zbraní. Do bundy si pak nastrkal bankovky v celkové hodnotě 251 900 Kč.
Opakovaně vyzýval pokladní ke spolupráci lupič, který 6. března 2012 vpodvečer vtrhl do bankovní pobočky v ulici Jana Palacha v Pardubicích. „Otevři ten šuplík," řekl s pistolí v ruce tamější pracovnici. Protože žena nereagovala, výzvu zopakoval: „Otevři, pusť mě dovnitř." Teprve pak se dočkal – a ze zásuvkového trezoru si sám vzal 73 700 Kč.

V bance ve Vršovicích, která už byla přepadena v listopadu, se ozbrojený lupič objevil znovu 14. června 2012. Tentokrát dopoledne; deset minut po desáté. Jiný pokladník nežli minule hleděl do hlavně černé pistole, přičemž uslyšel ráznou výzvu: „Dej mi všechny peníze!" A další výzvy následovaly vzápětí. „Dělej, potřebuji prachy na heroin, dělej, celou dobu na tebe mířím pistolí." Toto počínání lupiči vyneslo 54 300 Kč.
Jako zákazník se nejprve choval pachatel, který 20. června 2012 odpoledne přepadl bankovní pobočku na náměstí Bratří Synků v pražských Nuslích. U přepážky si nejprve nechal vyměnit české koruny za eura. Teprve pak udeřil. „Dej mi to všechno," řekl pokladní, když vytáhl pistoli. Získal 94 587 Kč a 268 eur – po přepočtu celkem 101 409 Kč.

Jako z krimikomedie se nakonec vyvíjela další návštěva lupiče ve stejné bance v Pardubicích, která byla přepadena již o čtyři měsíce dříve. Tentokrát se lupič objevil 23. července 2012 necelé dvě hodiny po poledni – a zprvu si mohl myslet, že vše vychází podle jeho představ. Dvířka oddělující prostor pro klienty od pokladní přepážky si odemkl klíči zastrčenými v zámku. Pak vytáhl z kapsy kalhot pistoli a houkl na pokladní: Otevři to! Dělej!" Žena skutečně začala zadávat kód – lupiče ale upozornila, že kasu s časovým zámkem není možné otevřít hned. „Dělej, pospěš si; znovu!" naléhal pachatel, přičemž máchal zbraní. Pokladní zopakovala, že vyhovět nemůže – a už zvýšeným hlasem. Na scéně se navíc objevil ředitel pobočky, který své podřízené přišel na pomoc. Pachatel pak začal ustupovat bez toho, že by získal jakoukoli kořist. V hale ale ředitele zastavil, když na něho namířil zbraň asi z metrové vzdálenosti. Pak se dal na útěk. Šéf banky ho sice pronásledoval, avšak marně; lupič mu záhy zmizel z očí.