V pátek proto zveřejnili kamerové záběry a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. Očekávají, že podezřelého by mohl někdo poznat.

Zloděj si kosmetikou doslova napěchoval kalhoty, uvedla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. Muž se schopnosti eskamotéra, který je z krádeže podezřelý, podle jejích slov procházel mezi regály, načež se u jednoho z nich zastavil.

Popis hledaného se podařilo sestavit díky kamerám

„Právě v této části se nachází kosmetika značky, kterou muž zřejmě preferuje. Celkem sedm poměrně velkých balení kosmetických přípravků si poté začal postupně soukat za přední část kalhot," konstatovala Martínková s poznámkou, že o jedné skutečnosti tedy není pochyb: už od počátku dotyčný neměl v plánu za zboží zaplatit.

Podle záznamů kamer, které skutek zachytily, se jednalo o muže tmavší pleti v odhadovaném věku mezi 30 a 35 lety. Jeho popis dále připomíná černé nakrátko ostříhané vlasy a černý knír - alespoň v době krádeže. Na sobě měl hledaný muž tmavou bundu, bílé tričko, modré džíny a na hlavě modrou čepici s kšiltem.

„Jakékoliv informace k jeho totožnosti, pohybu či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," zdůraznila Martínková.