Od čtvrtka 8. února pracují policisté z místního oddělení Letňany na objasnění případu krádeže, který se stal v jednom z obchodních center v Letňanech v Praze 9. "Kolem patnácté hodiny vešli do tamní parfumerie muž se ženou a zpočátku se chovali jako běžní zákazníci. Se zájmem si prohlíželi vystavené zboží a z jejich chování nic nenasvědčovalo tomu, že by měli v úmyslu něco nekalého. To se však po chvíli změnilo," informoval mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Muž se ženou jsou podezřelí z krádeže parfémů | Video: Policie ČR

Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět, jak muž opakovaně využil nepozornosti zaměstnankyně obchodu a v nestřeženém okamžiku vzal z regálu postupně dva parfémy. Ty pak podal ženě, které je okamžitě schovala do připravené tašky. Následně oba z obchodu, aniž by za zboží zaplatili, odešli. Celková škoda na odcizeném zboží přesáhla pět tisíc korun.

"Celá událost je v současné době prošetřována pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Pokud dvojici na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158," požádal veřejnost o pomoc Rybanský.