"Policisté se proto rozhodli vozidlo zastavit a zjistit, zda se před nimi řidič schovával, protože je například osobou hledanou, nebo že je jen veliký stydlín. Řidič ale pokynů k zastavení nedbal a začal před policisty ujíždět ulicemi Písnice a Libuše. Nakonec zabočil na polní cestu poblíž ulice Na Losách a posléze rovnou do pole, kde zastavil a i se spolujezdkyní utíkali před policisty dále po svých," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zdroj: Policie ČR

Byť se jim na chvilku podařilo zmizet policistům z dohledu, byl nakonec jejich pokus o útěk marný. Muži zákona dvojici vypátrali a zadrželi o několik málo minut později v podjezdu pod Pražským okruhem.

Namířená zbraň zabrala

A jelikož policisté do poslední chvíle nevěděli, s kým mají tu čest, museli k oběma útěkářům přistupovat velice obezřetně. Proto v samotném závěru zákroku použili i hrozbu namířenou střelnou zbraní. Což se podle následného zjištění ukázalo jako velice oprávněný donucovací prostředek.

U zadrženého muže totiž policisté posléze zajistili hned tři zbraně. Dvě krátké střelné, brokovou a plynovou, a třetí bodnou v podobě takzvaného „motýlka“. V autě zajištěných navíc policisté našli „bytařské nádobíčko“ a bezmála dvacet gramů marihuany.

"Ke dvaatřicetiletému muži policisté zjistili, že se jedná o osobu, která již byla v minulosti celkem čtrnáctkrát pravomocně odsouzena za různé delikty od majetkových až po násilné, a že momentálně má tento muž vysloveny hned čtyři zákazy řízení motorových vozidel platné až do roku 2021," vylíčil mluvčí.

Ani devětatřicetiletá žena není podle něj úplně „svatá“. O ní policistům evidence prozradily, že také měla v minulosti již konflikt se zákonem a to hned čtyřikrát.

"Obě zadržené osoby nakonec skončily na policejní služebně. Muž pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Žena pro podezření z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, za což jí ve správním řízení hrozí peněžitý trest," uzavřel Hulan.