Okolo půl desáté večer se žena vracela domů z centra a spolu s ní do domu, a pak i do výtahu, nastoupil neznámý muž. Ten se po rozjetí výtahu na ženu vrhnul, uchopil ji za ruku a za hlavu, a začal ji líbat.

"Napadená se začala bránit, kopala a křičela. Podařilo se jí vymanit ze spárů útočníka a použít proti němu slzný sprej, který mu nastříkala do obličeje. Když výtah zastavil v patře, tak agresor z místa utekl," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zdroj: Policie ČR

Útočník je ve věku přibližně 40 let, vysoký okolo 165 cm, mírně zavalité postavy. Muž měl počínající pleš, tmavohnědé krátké vlasy a kulatý obličej. Oblečený byl do zimní bundy žluté barvy. Podle policie by se mohlo jednat o muže z Ukrajiny nebo Moldávie.

Podezřelý cestoval z pařížské ulice na Ládví

"Kriminalisté provedli do této doby celou řadu konkrétních kroků k vypátrání pachatele, ale zatím bez úspěchu. Mimo jiné se jim podařilo zmapovat pohyb podezřelého několik desítek minut před činem. Zjistili, že se pohyboval v Pařížské ulici a cestoval směrem na Ládví. Během této cesty oslovil několik žen, se kterými by kriminalisté potřebovali mluvit. Jestliže na záběrech poznáváte muže nebo nějakou z žen, kterou podezřelý oslovil, ozvěte se na linku 158," poprosil mluvčí o pomoc veřejnost.