Co přesně se stalo, zkoumají kontrolní orgány pražské policie i detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která se zabývá řešením trestných činů spáchaných policisty a příslušníky dalších ozbrojených složek. Podle slov Jany Rösslerové z ředitelství pražské policie ale eskortovanému muži nikdo neublížil; dotyčný prý zemřel přirozenou smrtí. A nestalo se to během pokusu o útěk, ale až následně.

Proč muž náhle zkolaboval, načež se ho již nepodařilo oživit, by měla objasnit pitva. „Přivolaný lékař předběžně konstatoval jako příčinu smrti náhlé úmrtí vlivem celkového vyčerpání organismu," uvedla Rösslerová. K tomu, proč byl muž zadržen, že nevyjádřila. Také Radka Sandorová z GIBS uvedla, že jakékoli informace o něm nelze sdělit až do doby, než bude řešení případu uzavřeno.

Velmi agresivní chování

Rösslerová připomněla, že zadržený si počínal velmi agresivně. „Na hlídku útočil, dokonce vykopl i zadní okno policejního auta," konstatovala. Na kruhovém objezdu u Kongresového centra, což už je téměř u budovy pražského policejního ředitelství, se snažil uprchnout, ale neuspěl; policisté ho zpacifikovali.

Jeden člen hlídky při tom utrpěl zranění na noze, s nímž byl odvezen do nemocnice. Do cíle cesty zbýval už jen kousek – ještě před příjezdem na policejní ředitelství ale převážený muž zemřel.