Od čtvrtka 1. srpna pracovali kriminalisté na případu znásilnění, který se stal téhož dne v Dolnojirčanské ulici v Praze 4. Šestadvacetiletou ženu tam kolem sedmnácté hodiny nečekaně zezadu napadl neznámý muž. Jednou rukou jí chytil kolem těla, druhou začal osahávat v intimních místech a snažil se ji strhnout na zem.

Napadená se však nezalekla, začala volat o pomoc a po chvíli zápasení se jí podařilo vymanit i z pevného sevření. Pachatel tak od dalšího jednání upustil a dal se na útěk.

Policie zadržela muže podezřelého z pokusu o znásilnění tří žen, hledá další případné oběti. | Video: Policie ČR

I když se na místo po události sjelo hned několik hlídek policistů, a začali podle poměrně přesného popisu násilníka hledat, nalézt se ho nepodařilo.

"O dva dny později kolem půl desáté večer si operátor městského kamerového systému všiml na monitoru muže, který stál několik minut na autobusové zastávce Kačerov, sledoval okolí a nápadně odpovídal popisu hledaného násilníka. Na místo tak byly vyslány jiné hlídky a začaly po muži, který mezitím zmizel v prostorách metra, pátrat," popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Dopadli ho díky kamerám

Do akce se mimo jiných zapojili i policisté oddělení Metro, kteří hledali dotyčného prostřednictvím kamerového systému uvnitř podzemky a navigovali ostatní hlídky. Po hodině byl podezřelý objeven na kamerách ve vestibulu metra Háje. Tam byl také zadržen členy speciální pořádkové jednotky a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Prošetřováním celého případu kriminalisté zjistili, že zadržený jednadvacetiletý cizinec má na svědomí další dva pokusy znásilnění, které spáchal ve středu 31. července v Praze 5 a 10. Je tak možné, že počet jeho skutků není konečný.

"Touto cestou se proto obracíme na ženy, které mají stejnou zkušenost, aby kontaktovaly linku 158, pokud tak ještě neučinily a nenechaly tyto činy bez potrestání," obrátil se s výzvou na veřejnost Rybanský.