K incidentu na nástupišti došlo v prostorách přestupní stanice Můstek na trase linky B v sobotu večer, připomněla Irena Seifertová z centrály městské policie, která v pondělí o incidentu informovala. Hlídkaři viděli, jak ze soupravy, která přijela od Černého Mostu, vystoupil muž - a pustil se do útoku. „Udeřil pěstí pravé ruky jiného muže stojícího u lavičky do hlavy pod levé ucho. Hned nato útočník vběhl do stejné soupravy metra," přiblížila Seifertová nečekaný výjev.

Uniformy agresora vyzvaly k vystoupení - a protože neposlechl, vyvedly ho ze soupravy silou. Jeden ze strážníků pak v přestupu na trasu A vyhledal napadeného a přivedl ho zpět k místu incidentu. Následně došlo na vysvětlování. Ukázalo se, že konflikt se rozhořel už v autobuse linky číslo 261, kterým napadený i útočník cestovali na Černý Most. Muž, jenž se pak projevil jako agresor, počmáral sedačky v zadní části autobusu.

Všimla si toho jedna z cestujících, načež upozornila řidiče. Kvůli tomu jí čmáral začal velmi sprostě nadávat - přičemž později napadený muž se jí zastal. Tím si vysloužil nenávist, trvající během cesty přes půl metropole. „Poté co oba muži nastoupili do soupravy metra, obrátil muž svoji agresivitu proti napadenému; nadával mu a vyhrožoval. Když ten pak vystoupil ve stanici Můstek, došlo k samotnému napadení," konstatovala Seifertová.

Jako podezřelého ze spáchání nejméně dvou trestných činů si zajištěného útočníka odvezli policisté. Ti nyní případ dále řeší.