Pejskařka informovala o incidentu, který se stal mezi ulicemi Černická a V Úžlabině, v pondělí ráno. „Pořezali nám pejska,“ napsala na sociální síť a zveřejnila fotografie, na nichž má Charlie na boku ošklivě „rozšklebenou“ řeznou ránu. Dokonce i administrátoři Facebooku nechávají snímky preventivně skryté kvůli „násilnému nebo realisticky vyobrazenému obsahu“.

„Pes šel s přítelem ven a proti nim šel nějaký muž, se kterým se minuli. Pes mu nic neudělal, byla to vteřina a najednou šel pes na zem,“ popsala Kristýna Muroňová. Podle majitelky byl ohař bez vodítka, což se bohužel ukázalo jako osudná chyba. Podle pražských policistů, kteří začali zjišťovat okolnosti, utekl Charlie za roh domu, odkud se ozvalo zasténání němé tváře.

Jak pachatel vypadal? Muroňová ani její partner neviděli neznámému muži do tváře, ale měl být oblečen v černém včetně kalhot a na zádech nesl černý batoh. Podle výpovědi majitelky zraněného psa byl pachatel pouze 150 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Serveru Blesk.cz řekla Muroňová, že pořezání možná viděla nějaká žena. „Přijela tam pak paní s autem, zaparkovala a vystupovala s pejskem a s dítětem a zahlédla ho. Ale nevíme, kdo to byl. My jsme jeli hned na veterinu. Tu paní neznáme,“ řekla vyděšená blondýna.

Zvěrolékař hned úspěšně provedl operaci. Charlie po zašití rány dostal prášky na bolest a antibiotika. Podle majitelky veterinář řekl, že hledaný muž musel použít hodně ostrý nůž, nebo spíš skalpel. Muroňová na Facebooku žádá o pomoc, o sdílení nebo o jakoukoliv informaci. Za dopadení vykonavatele nechutného činu slibuje odměnu.

Částku pět tisíc korun krátce po zveřejnění slíbil také starosta desáté pražské městské části Novák. „Sám mám pejska a dokážu si představit, jaká je to pro majitele těžká situace,“ napsal starosta. Svědky hledá rovněž policie. Za den se zpráva rozšířila mezi tisíce lidí.