Toho dne kolem osmnácté hodiny přišel do zastavárny v Křižíkově ulici neznámý muž a dlouho si prohlížel vystavené zboží. Po nějaké době si všiml, že v zámku jedné ze dvou vitrín je klíč, který zapomněla obsluha vyndat. Jeho pozornosti zároveň neunikly ani značkové hodinky, které se nacházely ve druhé a v tu chvíli ještě zamčené vitríně.

"Podezřelý nelenil a vyndal klíč z jednoho zámku a zkusil ho ve druhém, zdali skleněná dvířka neotevře. A povedlo se. Pak jen vyčkal chvíle, kdy se zaměstnanci věnovali jiným zákazníkům, a v nestřeženém okamžiku hodinky za stopětašedesát tisíc korun z vitríny vzal a ukryl pod bundu. Pak obchod bez zaplacení opustil," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

"Celou událost i tvář podezřelého zachytily bezpečnostní kamery umístěné uvnitř provozovny. Pokud muže poznáváte, nebo víte, kde se nachází, neváhejte a kontaktujte linku tísňového volání 158," požádal veřejnost o spolupráci.   

Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což v tomto případě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.