Ti se totiž nechtějí smířit s tím, že se na tomto území pohybuje muž útočící na ženy – byť se jedná o lokalitu, jíž se říká Čertův vršek. Kriminalisté se snažili udělat vše pro to, aby pachatele toužícího po sexu vypátrali, polapili – a poslali skutečně do pekla. Doufají, že jim v tom pomohou i poznatky získané od veřejnosti. Muže by totiž mohl někdo poznat na kresleném portrétu – identikitu, který se podařilo vytvořit podle výpovědí dvou přepadených žen. V obou případech se jednalo o sportovkyně, které se dokázaly ubránit.

Poprvé si muž puzený hříšnými choutkami vyhlédl 7. října kolem půl šesté odpoledne 26letou ženu, která si šla zaběhat na lesní cestě poblíž ulice Na Stráži. Oběť přepadl a vyžadoval pohlavní styk. Přiletěla mu ale odpověď, s jakou nepočítal: dostal ránu pěstí do obličeje. Pak se žena dala na útěk.

A skoro jako přes kopírák, jen s jedinou podstatnou změnou, se odehrál i útok ze 30. října, kdy pachatel udeřil v pravé poledne. Tehdy si šla zaběhat 25letá žena. Pachatel ji dostihl, snažil se jí strhnout kalhoty a loudil sexuální uspokojení. I tentokrát se setkal s rázným odporem. Napadená se mu vysmekla a zaujala obraný postoj. To útočníka zaskočilo. Dokonce natolik, že tím, kdo tentokrát pelášil z místa činu, byl pachatel. Že by si ještě pamatoval na ránu, kterou dostal také o víkendu, jen o tři týdny dříve?

Vyšetřovatelé nevylučují, že dosud neznámý násilník může mít podobných skutků na svědomí víc, avšak další oběti nic nehlásily. Vyzývají proto každého, kdo by k popsanému jednání mohl něco uvést, aby kontaktoval policii prostřednictvím linky 158 nebo navštívil kteroukoli policejní služebnu.

Poznávací znamení: snědá tvář, tmavé vlasy

Hledaným mužem, který je prozatím podezřelý ze spáchání trestného činu omezování osobní svobody (za což mu hrozí až dva roky vězení), je štíhlý člověk v odhadovaném věku mezi 25 a 30 lety nevysoké postavy, měřící zhruba 160 cm. Má tmavou pleť, krátké černé vlasy a byl hladce oholený. V obou případech měl na sobě džíny a mikinu na zip sportovního střihu.
Identikit.