Případ začal už na počátku února, kdy na služebnu v Radotíně přišel starší pán nahlásit ztrátu své peněženky. Bohužel si v té chvíli neuvědomil, že uvnitř měl mimo jiné bankovní kartu – a to i s uvedeným PIN kódem. To přišel říci až dodatečně – po dvou měsících, kdy zjistil, že mu z účtu zmizela velmi vysoká částka. Protože původně na kartu nepomyslel, ani ji tudíž nezablokoval, aby nemohla být zneužita.

Podobu muže, který prostřednictvím karty peníze vybíral, policisté znali; zachytily ji bankomaty na Příbramsku – v Kamýku nad Vltavou, Dobříši, Sedlčanech i přímo v Příbrami – které opakovaně navštěvoval. Vypátrat se ho ale nedařilo až do chvíle, kdy na dotyčného vykoukla jeho vlastní tvář z internetu, z televize i z novin. A to ne zrovna v lichotivých souvislostech.
Podezřelý, který dosud nebyl souzen za jakýkoli trestný čin majetkového charakteru, na policii vypověděl, že platební kartu s PIN kódem našel na ulici. „Muž s policisty spolupracuje, svého jednání lituje – a je prý připraven odcizené úspory poškozenému vrátit," konstatovala Martínková.

Tomu, že se ze svého jednání bude zpovídat před soudem, kam přijde jako podezřelý z krádeže a z neoprávněného opatření platebního prostředku, nicméně muž neunikne. (hol)