Dotyčný je zkusil obměkčit historkou o střevních potížích. Na počátku nebylo slovo (jak praví hojně a v rozmanitých souvislostech citovaný text původem z evangelia svatého Jana); v tomto případě byl na počátku pořádný kravál. Očím i uším hlídky městské policie z Prahy 9 nemohl uniknout vůz ženoucí se Freyovou ulicí směrem ke stanici metra Vysočanská.

Auto jedoucí vysokou rychlostí doslova dunělo velmi nahlas puštěnou muzikou – a řidič navíc bezdůvodně přejížděl z pruhu do pruhu, aniž si dělal hlavu z toho, že součástí výbavy vozu jsou i blinkry. Zklidnil se až ve chvíli, kdy si všiml hlídkového vozu za zády; to také zpomalil a ztlumil hudbu. Silniční kontrole tím ovšem neunikl.

Muž za volantem to na strážníky vybalil hned z kraje a bez okolků: trápí ho střevní potíže a jede na polikliniku na Černém Mostě. Nabídku na přivolání sanitky ovšem odmítl: vlastně jde o obtíže, které ho trápí pravidelně…

Velké nesnáze pak měl uzdravený šofér ve chvíli, kdy došlo na předkládání dokladů. „Zapomněl jsem je doma," vysvětloval – načež údaje o totožnosti nadiktoval. Velmi se však mýlil, pokud předpokládal, že tím věc bude odbyta. Jeho slova hlídka ověřovala v policejnících databázích, takže se záhy provalilo, že šlo o výmysl.

S tím ovšem strážníci tak trochu počítali. Vlastně je to nepřekvapilo vůbec. Nemohli totiž přehlédnout značnou nervozitu, třesoucí se ruce – obojí mohlo těžko souviset se špatným zdravotním stavem, na který si muž předtím stěžoval – a leccos napovídalo i jeho opakované ujišťování, že řidičák vlastní.

Nemluvil pravdu, ukázalo se na policejní služebně. Tam byl 30letý muž převezen kvůli ověření totožnosti – přičemž vyšlo najevo, že řidičák ukázat ani nemůže; o oprávnění totiž přišel kvůli uloženému zákazu řízení, který je stále platný. Muž původně podezřelý z přestupku tak má nyní na krku trestný čin.

Čtěte také: Problémové řidiče prozradily jejich prohřešky