Staříka začali přesvědčovat, že musí zkontrolovat stav elektrických měřičů a zároveň vyplatit přeplatek za elektřinu. Na zahradě rodinného domu žena poškozeného zabavila a vyptávala se ho na různé věci z jeho života. Mezitím se její komplic dostal do domu a prohledal ho. Pak oba odešli pryč, aniž by se jim povedlo něco odcizit.

"Případ je prošetřován pro trestné činy porušování domovní svobody a krádež ve stádiu pokusu, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvě léta odnětí svobody. Podařilo se sestavit identikit podezřelého muže. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Muž je ve věku 30 až 40 let, 175 až 180 cm vysoký, hubené postavy a světlé pleti. Na hlavě měl kšiltovku světlé barvy, pod kterou měl krátce střižené tmavé vlasy. Oblečen byl do saka světlé barvy a kalhot světlé barvy. Muž nemluvil plynule česky, měl slovenský nebo ukrajinský přízvuk a občas se zadrhával.

Žena je ve věku okolo 30 let, 160 cm vysoká, střední postavy a světlé pleti. Měla tmavé rozpuštěné vlasy v délce po ramena a na levé ruce měla hodinky. Oblečená byla do šatů z jednoho kusu látky tmavé barvy. Mluvila plynule česky bez přízvuku nebo nářečí.