Odhodil rukavice a pak i motorku

Příběh jak z akčního filmu měl zcela prozaický děj – motorkáře bez „espézetky“ si všimla pozorná hlídka pohotovostní motorizované jednotky. Nutná lustrace řidiče byla tedy zcela na místě. Ten ovšem obvyklých světelných a zvukových policejních výzev nedbal. Přidal plyn a snažil se mužům zákona zmizet z dohledu. „Okamžitě jsme s kolegou Františkem Kydlíčkem zahájili pronásledování muže a neustále jsme ho vyzývali, aby zastavil a neohrožoval svou bezohlednou jízdou ostatní řidiče. Neuposlechl a bylo nám jasné, že máme co dělat s člověkem, kterému je všechno jedno,“ řekl Deníku Robert Prouza, který se pirátovi snažil domluvit. Ten ale stále pokračoval ve zběsilé jízdě a dokonce na chvilku ztratil nad kradeným motocyklem kontrolu. Po krátkém zavrávorání mu z ramene sklouzl batoh.

Jak se následně zjistilo, desperát v něm měl zlodějské nádobíčko jako páčidla a jiné náčiní k loupežné činnosti. „To už další naše posily postupně uzavíraly kruh. Posléze jsme našli i odhozené rukavice včetně motorky. Zbylonámjen najít pronásledovaného,“ vysvětloval policista Robert Prouza. Profesionální policejní zákrok nakonec uzavřel služební pes Faki. Po chvíli zachytil pachovou stopu piráta a pak už zloděj, ukrytý v hromadě listí, neměl šanci. „Jedenatřicetiletý muž poznal, že je lepší to vzdát a taky to udělal,“ uzavřel policista.

Jak se ukázalo, desperát nebyl v minulosti žádný svatoušek, a k zatím odsezeným jedenácti letům zřejmě přibude další trest. Nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí vyšetřovatele, zda bude stíhán i vazebně.

close zoom_in