Nemusel ovšem uhánět obzvlášť daleko, aby pochopil, že blikajícím a houkajícím pronásledovatelům takto nezmizí. „V ulici Nad Královskou oborou ujíždění vzdal, motocykl položil na zem mezi zaparkovaná vozidla a dal se na útěk. Policisté se za ním samozřejmě také rozeběhli," přiblížil Daněk vývoj událostí.

Zachránila ho helma 

O tom, kdo je ve sprinterském klání vítězem a kdo prohrál, bylo rozhodnuto už po pár metrech. Uprchlík totiž zakopl a svalil se na zem. „Hlavou při tom narazil do prahu jednoho zaparkovaného vozidla, které poškodil.

Štěstí bylo, že měl na hlavě nasazenou helmu; podle promáčkliny na vozidle by bez ní zřejmě nedopadl moc dobře," shrnul Daněk nečekané finále honičky.

Muž měl zákaz řízení 

Následně se ukázalo, že k ujíždění měl 37letý muž dokonce více důvodů. Drogový test reagoval na marihuanu a na amfetamin, policejní evidence zase naznačily, že přidávat plyn měl dotyčný správně leda tak u sporáku nebo v kotelně – má totiž soudem uložený zákaz řízení všech motorových vozidel platný až do prosince příštího roku.

Prchající motorkář.

Je tudíž podezřelý hned z několika trestných činů – vedle ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí má na krku také poškození cizí věci. V případě odsouzení by mohl být ve hře až dvouletý pobyt ve vězení.

Čtěte také: Recidivista ujížděl na motorce po schodech, shodil sebe i spolujezdkyni