Dvoupatrový dům i s tělem oběti pak 12. května navečer podpálil, aby tak svůj čin zamaskoval. Vyšetřovatelé ale brzy přišli na to, že 49letý muž, který v policejním spisu figuroval jako podnájemník, nezemřel při požáru. Nápadné bylo už to, že jeho tělo s rozbitou hlavou bylo nalezeno pod schodištěm zarovnaným dřevem.

Muž, který v domě přišel o život, pobýval v Radlíku jen krátce. Husák si ho přivezl z pražských Holešovic jako pomocníka při stavebních úpravách. Součástí úmluvy byla i dohoda o ubytování. Domácímu se však návštěvník brzy znelíbil. Pracovat prý sice začal, ale jaksi se moc rychle unavil. A protože namísto sjednaného škrábání stěn odpočíval, v čemž byl na rozdíl od práce vytrvalý, Husák ho chtěl z domku vyhnat. Strhla se však hádka vrcholící potyčkou.

Během strkanice se oba aktéři vyzbrojili dřevěnými hranoly. Husák tvrdí, že jako první popadl trámek najmutý zedník – a protože on dostal strach, chopil se také jednoho. A neštěstí bylo hotovo. Následovalo několik ran do hlavy, načež pachatel ještě na nehybnou oběť převrhl skříň. Poté svůj dům podpálil a odešel.

Pakliže se soud ztotožní s obžalobou, že se dopustil vraždy, hrozí mu, že se o bydlení nebude muset starat po dalších 10 až 18 let.

(zw)