Policisté požádali o spolupráci veřejnost i zdravotníky, protože předpokládali, že pachatel mohl být zakrvácený a poraněný. Také sháněli řidiče aut s namontovanou kamerou, kteří v inkriminovanou dobu místem projížděli, neboť existoval předpoklad, že by na záznamech pachatel mohl být náhodně zachycen.

Všechno vynaložené úsilí přineslo své plody a již den po skutku, tedy 3. května se podařilo třiatřicetiletého vraha šestapadesátileté ženy v Praze zadržet.

Byť kriminalisté podezřelého vypátrali a zadrželi velice rychle, i tak bylo pátrání po něm značně složité. Vražda se totiž odehrála mezi osobami, které mezi sebou neměly žádný vztah. Následné prošetřování ukázalo, že se žena stala obětí tohoto násilného skutku pouze náhodou.

Na svědomí má i znásilnění

"To, že bylo prošetřování události jako vždy velice podrobné a důsledné dokládá i ta skutečnost, že muž je v tuto chvíli obviněn nejen z trestného činu vraždy, ale také z mravnostního deliktu, konkrétně znásilnění, kterého se měl dopustit přibližně půl roku nazpět v teritoriu Prahy 4," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Nejen na základě toho kriminalisté 1. oddělení pražské policie i nadále prošetřují a zjišťují, zda obviněný nemá na svědomí mnohem víc dalších skutků.

"Zadržený muž je konzumentem omamných a psychotropních látek. Z toho důvodu policisté zadali, krom jiného, i vypracování znaleckého posudku ke zjištění, jak dalece se mohlo užívání drog promítnout do násilnického jednání obviněného," uvedl Hulan.

Třiatřicetiletému muži hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody v rozmezí od patnácti do dvaceti let nebo výjimečný trest. I proto je stíhán vazebně.