Houkačky se rozezněly ve Slivenci kolem osmé hodiny večerní. Policii požádali o spolupráci záchranáři, kteří vyjeli k psychicky narušené osobě. Ta ohrožuje a napadá své sousedy, jak se píše v policejní zprávě. Na místo tedy hned vyrazilo několik hlídek a několik specialistů. Policisté okolí domu, kde nemocný muž bydlel, uzavřela a evakuovala lidi ze sousedních budov. Při příjezdu prvních policistů se navíc muž zabarikádoval uvnitř a odmítal vyjít ven.

"Policisté dalším šetřením zjistili, že dotyčný pravděpodobně trpí blíže nespecifikovanou psychickou poruchou, která si v minulosti již vyžádala jeho hospitalizaci na psychiatrii. Další získané poznatky, zejména o možném skladování nebezpečných chemikálií a opakované manipulaci s nimi a rovněž s otevřeným ohněm, vzbudily v policistech důvodnou obavu o život a zdraví osob v bezprostředním okolí," informovala mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Proto byli povoláni vyjednavači, hasiči, speciálně vycvičený pes pyrotechnické služby, plynaři a také lidé z pražské zásahové jednotky, kteří po neúspěšném vyjednávání násilně vnikli do domu. "S využitím donucovacích prostředků devětatřicetiletého muže zpacifikovali a s drobným zraněním předali záchranářům k ošetření a následnému převozu na psychiatrii v policejním doprovodu," uvedla mluvčí Zoulová.

Policie nesdělila, jak a čím zadržený muž sousedům vyhrožoval nebo je napadal. Podle Zoulové se u něj nenašly ani zmiňované chemikálie či třaskaviny. Případ vyšetřují kriminalisté kvůli podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. Slivenečtí se mohli definitivně uklidnit a jít spát až kolem půlnoci, kdy došlo k obnovení nočního klidu.