Podle Ježkové šlo čtrnáctkrát o jednání kvalifikované jako přestupek proti veřejnému pořádku, občanskému soužití nebo neuposlechnutí výzvy a v jednom případě se jednalo o podezření na spáchání trestného činu. I tento nejzávažnější skutek má na svědomí sparťanský fanoušek; v jeho případě policisté zadokumentovali ničení sedaček na stadionu, což bylo kvalifikováno jako výtržnictví.

Poprvé policisté nezasahovali na stadionu, ale už před vlakovým nádražím, kde jeden z členů pražské mise sebral domácímu fandovi přímo z hlavy klubovou čepici. Byl zadržen - a kvůli silné opilosti putoval na záchytku. Tam ho pak následovalo ještě dalších pět souputníků. Alkohol prý hrál podstatnou roli ve většině řešených případů.

Čtyři příznivci Sparty dostali tisícikorunové blokové pokuty: jeden za pálení ukořistěné šály soupeře přímo v hledišti, zbylí se provinili odpalováním pyrotechniky - dva cestou, jeden přímo na stadionu.

Opatření v Hradci Králové

„Bezpečnostní opatření, které měli královéhradečtí policisté připravené pro utkání vyhodnocené s ohledem na avizovanou účast fotbalových hooligans jako rizikové, se ukázalo jako opodstatněné," konstatovala Ježková. Podle jejích slov policisté dění nahrávali - a provinění pak řešili s odcházejícími fandy. Když to není nutné, k zásahu přímo do fanouškovského kotle se nevydávají.

„Eliminují tak zákroky přímo na stadionu a s tím spojené další výtržnosti a případné přerušení utkání - nezákonné jednání ale vyřeší ještě dříve, než se tito fanoušci ztratí v davu odcházejících, případně odjedou z města," připomněla mluvčí. Dodatečné ztotožňování a dohledávání je prý velmi složité. Na neukázněné fandy, jejichž tváře i jejich počínání zachycují fotografie i videozáznamy, se osvědčilo počkat si pěkně u východu ze stadionu.