"Celníci objevili kontraband za pomoci služebního psa, který označil podezřelá zavazadla. Následná rentgenová kontrola potvrdila velké množství podlouhlých předmětů, které byly v útrobách dvou cestovních tašek a batohu," informovala Šárka Miškovská, mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně, v tiskové zprávě.

Mluvčí celníků Miškovská dále uvedle, že se jednalo o 22letého cizince, který měl v zavazadlech 40 kartonů "červených" cigaret slavné francouzské značky Gauloises, které nebyly označeny českou tabákovou nálepkou. "Únik na cle a daních, který teď budou celníci po muži vymáhat, vyčíslili na více než 41 tisíc korun," dodala Miškovská.

Mimochodem - francouzské cigarety Gauloises symbolizovaly odboj ve druhé světové válce proti vichystickému režimu. Po jejím konci pak byly spojován s francouzskými intelektuály, jako byl Picasso, Sartre a Simone de Beauvoir. Ve filmu je kouřil i Bruce Willis, oblíbil si je také bývalý kytarista skupiny Red Hot Chilli Peppers. Ve Francii dokonce uvažují o zakázu "gauloisek", protože spolu s další legendární značkou Gitanes jsou pro kuřáky moc "cool".