Na tísňovou linku pražských strážníků zavolal krátce před desátou hodinou dopoledne  muž a uvedl, že v jednom z domů v Praze 3 spatřil dva muže, jak demontují jízdní kolo. Když jim řekl, že na ně zavolá policii, odpověděli mu: "Klidně, konfidente!".

Mladíci rozebrali cizí kolo. | Video: Městská policie Praha

Vyslané hlídce strážníků pomohl operátor městského kamerového systému, který mladíky odpovídajícího popisu nalezl na rohu ulic Krásova a Husinecká. Ani jeden z mladíků nebyl schopen předložit doklad totožnosti.

"Zajímavé bylo také jejich vysvětlení, jak ke kolu přišli. Údajně ho dostali od známého, jeho jméno a bydliště bohužel neznali. Proč kolo rozebírali, také nedokázali rozumně vysvětlit. Každý tvrdil něco jiného. Jeden tvrdil, že potřeboval odmontovat pouze vidlici, druhý zase, že odmontovali obě kola, protože potřebovala dofouknout," uvedla mluvčí pražské městské policie Irena seifertová.

"Poslední verze byla, že ho rozmontovali, aby se lépe neslo. Na rámu byl zamčený čtyřčíselný zámek, jeho kombinace k odemčení však byla oběma mladíkům neznámá. Oba sedmnáctiletí mladíci byli strážníky předáni kolegům z Policie ČR k dalším úkonům," uzavřela mluvčí.