Už loni na konci září – a zatím se nevrátil ani se nikomu neozval. Odpoledne s ním doma hovořila matka - načež mladík odešel; bez vysvětlení i bez svého mobilního telefonu. „Doposud o sobě nedal vědět rodině, přátelům ani v zaměstnání," připomněla Martínková.

Detektivové II. obvodu pražské policie zjistili, že ještě ve stejný den si mladý muž vybíral peníze na hlavním nádraží. Tam se jeho stopa ztratila. „Není vyloučené, že se pohřešovaný v současné době nenachází mimo území České republiky, a kriminalisté proto požádali o spolupráci i Interpol," poznamenala Martínková o víkendu.

Množství ohlasů na pátrací relaci zveřejněnou v médiích však spíše naznačuje, že pohřešovaný muž zůstal v České republice. Ve středu Martínková uvedla, že některé poznatky od občanů se shodovaly v tom, že dotyčný byl opakovaně viděn na železničních nádražích v různých částech České republiky.

Pomoct může veřejnost close Pohřešovaný David Svoboda zoom_in

„Z tohoto důvodu tedy žádáme všímavé občany, aby svou pozornost upřeli nejen na nádraží, ale i samotné vlaky a obdobné dopravní prostředky, kterými pohřešovaný mladík pravděpodobně cestuje," upřesnila Martínková získané poznatky.

Vítány jsou ale i další postřehy od všímavých svědků. Informace k pobytu či pohybu pohřešovaného přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoliv služebně. David S., který se může jevit starší - vypadá až na 25 let - je hubený; měří mezi 180 a 183 cm.

Jeho popis dále připomíná světlou pleť, modré oči a blonďaté vlasy ostříhané nakrátko. V době odchodu měl na sobě žíhanou mikinu s kapucí, tmavomodré tričko, džíny a hnědé tenisky; nesl černý batoh.