Nedlouho po půl osmé večer přijali operátoři linky tísňového volání oznámení o mladíkovi, který stojí na Čechově mostu za zábradlím nad řekou. Jelikož tam mladík postával již nějakou dobu, napadlo oznamovatele, že by mladík mohl chtít skoncovat se životem. Proto vše oznámil na tísňovou linku 158.

Policisté zabránili mladíkovi skočit z mostu | Video: Policie ČR

"Na místo okamžitě vyrazili policisté, ke kterým se posléze připojil i policejní vyjednavač. Mladík totiž odmítal vylézt zpoza zábradlí zpět. Jako důvod svého jednání uváděl nešťastnou lásku, respektive to, že mu prý jeho dívka dala košem," vypráví mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Vyjednávání trvalo dlouhé desítky minut, mladík na vyjednavače a jeho argumenty po určitou dobu takzvaně slyšel. Chvílemi to dokonce vypadalo, že od svého úmyslu upustí, ale za okamžik bylo vždy vše zase jinak," pokračuje.

Před jednadvacátou hodinou už bylo na mladíkovi znát, že mu docházejí síly, začíná být zjevně unavený, možná až apatický. Proto bylo na místě celou událost vyřešit co nejrychleji. Takže přišlo na řadu rychlé, striktní, ale jednoznačně efektivní řešení.

"Ve chvíli, kdy se vyjednavač domníval, že nastala ta správní chvíle, dal pokyn policistům pohotovostní motorizované jednotky. Hned čtyři z nich mladíka v tu chvíli zachytili a vytáhli ho zpoza zábradlí zpět na chodník. Tam ho předali do péče záchranářů," uzavírá Hulan.

Na místě byli také přítomni i pražští hasiči, kteří měli připravený člun pro případ, že by mladík do řeky skočil. K tomu naštěstí nedošlo.