Po pachateli, který během jediného večera osahával dvě dívky, pátrají policisté od 4. srpna. Právě to je den, kdy udeřil: před 18. hodinou ve Vřesové a o půl hodiny později v Krynické ulici. Obě oběti si přitom vyhlédl v autobusu městské dopravy jedoucím z Kobylis do Bohnic.

Nejprve svou nežádoucí pozornost věnoval 16leté slečně, která cestovala autobusem na lince 177. Vystoupila na zastánce Čimický háj a zamířila do Vřesové ulice. Pachatel ji sledoval jako stín. Udeřil ve chvíli, kdy dívka chtěla vstoupit do vchodových dveří domu: zezadu ji objal a osahával na intimních místech. Bez jediného slova. Zato napadená křičela a volala o pomoc. Právě to mladíka nejspíš odradilo. Utekl, aniž by promluvil.

Policisté zjistili, že se vrátil na zastávku městské dopravy a opět nasedl do autobusu. Tam se mu zalíbila 14letá školačka, která přistoupila v zastávce Katovická. Cestoval s ní až do Mazurské, kde dívka na konečné stanici vystupovala. Slídil se s odstupem pustil za ní – a nevzal to ani ve chvíli, kdy slečna popoběhla kvůli dešti. Rozběhl se také. Nikoli však proto, aby nezmokl; jeho pohnutkou bylo neztratit vyhlédnutou oběť z dosahu. Opět ji sledoval až před dům, kde ji povalil a nemravnou pazourou se snažil rejdit po jejím těle. I tentokrát ho zaplašil křik. A rovněž v tomto případě zmizel, aniž by pronesl jediné slovo.

Pokud se pachatele podaří dopadnout, nejspíš by vyslechl obvinění z výtržnictví. V případě odsouzení mu za něj hrozí až dva roky vězení.

Stopy po akné a hubené ruce
Kriminalisté v souvislosti s tímto případem pátrají po zhruba 18letém mladíkovi. Podezřelý vysoký asi 175 cm je hubený; nápadné jsou především jeho vychrtlé ruce. Popis pachatele dále připomíná krátké hnědé vlasy, velké modré oči, výrazné lícní kosti – a ve tváři silné akné s hlubokými jizvami. Výrazem tváře a nepřítomným pohledem oběma dívkám připomínal narkomana závislého na drogách.

Oblečený byl do tříčtvrtečních kalhot maskáčového vzoru s kapsami a hnědého trička s krátkým rukávem. Na zádech měl batoh tmavé barvy a na hlavě kšiltovou čepici.

Jakékoliv informace k hledanému mladíkovi přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.