Operátoři tísňové linky přijali v reakci na zveřejnění pátrací relace v médiích množství podnětů – prověřovat poznatky všímavých občanů k totožnosti podezřelých ale nakonec nebylo zapotřebí. Na policejní služebně se ještě během nedělního večera objevil jeden z útočníků. Dokonce ten z agresorů, který při útoku vrcholícím uloupením peněženky s doklady a několika stokorunami měl hlavní roli.

Udat se přišel 21letý mladík – a přiznal, co tropil on a co jeho kumpáni. Z celkem šestičlenné skupiny mladíků bloumajících noční Prahou se do útoku zapojili čtyři. Včetně 15letého uprchlíka z diagnostického ústavu.

Proti vrstevníkům, které napadli, zmlátili a zkopali, neměli žádné výhrady, vysvětlovali po svém zadržení. Ubližovat druhým se rozhodli z nudy. Ano, opravu: prostě jen tak – pro zábavu k ukrácení dlouhé chvíle. „Neměli jsme co dělat," shodovali se mladíci ve výpovědích k pohnutkám, které je 17. ledna dvě hodiny po půlnoci vedly k brutálnímu útoku.

V souvislosti s řáděním během předminulé soboty vyslechla čtveřice násilníků obvinění z loupeže a výtržnictví ve spolupachatelství. „Za tyto delikty hrozí plnoletým trest odnětí svobody až na deset let, mladistvému pak trest o polovinu nižší," připomněl Hulan. Šetření ale nekončí – kriminalisté prověřují indicie, že podobného útoku se dotyční nedopustili poprvé.