Ve sjednaný termín se pracovníci údajné společnosti dostavili se žebříkem na místo a pustili se do odstraňování okapů. „Muži začali demontovat z domu zdravé okapy s tím, že je potřeba je také vyměnit, a přidali i sumu, kolik to bude stát. Ženě se tři tisíce zdály nesmyslné, a když se proti částce i výměně ohradila, byla poslána do kuchyně, aby udělala kávu. Pravým důvodem však nebyla chuť na nápoj, ale skutečnost, aby nemohla dozorovat, případně cokoli k „opravám“ namítat. Poté, co se vrátila s kávou zpět, byly okapy vyměněny za jiné, méně kvalitní, střecha neopravena a vše uklizeno,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Cena výměny okapů byla muži stanovena na 270 tisíc s tím, že cena by byla mnohem vyšší s patřičnými účetními doklady. A splatná byla v hotovosti na místě, případně výběrem z banky. „Žena souhlasila i s tím, že ji odvezou do banky, kde obnos vybere, neboť doma měla „jen“ dvě stě tisíc, a to bylo podle dělníků málo,“ popsal policejní mluvčí další vývoj událostí.

Po vystoupení z vozu směřovaly kroky seniorky nikoliv do banky pro peníze, ale na policejní služebnu, kde počínání mužů ohlásila. „Podezřelí mezitím stačili ujet, nicméně podle udané registrační značky je policisté nedlouho poté zadrželi. V současné chvíli je dvojice mužů stíhána vazebně pro podezření z trestných činů podvod a poškození cizí věci, neboť škoda, která byla na střeše jejich zásahem způsobena, předběžně odhadnuta na bezmála sedmdesát tisíc korun,“ zakončil mluvčí policie Rybanský.

V Praze jsou policisty zadokumentovány dva obdobné případy. Strážci zákona nabádají veřejnost, pokud mají podobnou zkušenost, aby tuto skutečnost nahlásili na linku 158, případně se dostavili na služebnu a událost nahlásili.