Mluvčí Eva Kropáčová řekla Pražskému deníku, že posádky policie a zdravotnické záchranné služby skutečně vyjely okolo 19:15 před sídlo ministerstva, které vede Jan Blatný (za ANO), kvůli oznámení o padesátiletém muži bez známek života. Záchranáři po chvíli odjeli a kriminalisté začali prověřovat všechny okolnosti případu. Do centra hlavního města přijel rovněž koroner.

„Na základě prvotního šetření nelze vyloučit, že se jedná o sebevraždu,“ uvedla Kropáčová. Reportér agentury Aktu.cz sdělil, že podle svědků měl mrtvý muž krvavou ránu na hlavě a na místě se našla i střelná zbraň. „Provedeným šetřením kriminalisté zjistili, že muž spáchal sebevraždu zastřelením a na místě vyloučili cizi zavinění,“ dodala policejní mluvčí kolem půl desáté.

Podle Kropáčové policisté zbraň zajistili a podrobí dalšímu zkoumání.„S ohledem na rodinu neposkytujeme tyto informace,“ odpověděla Kropáčová agentuře ČTK na dotaz, jestli policie zná motiv sebevraždy.

Shodou okolností pražští hasiči krátce před touto nešťastnou událostí informovali o zásahu na Palackého náměstí, kde vznikl požár růžové mobilní toalety. Podle mluvčího Martina Kavky posléze hasiči poskytli vyšetřovatelům technickou pomoc. Zásah uzavřel jen část náměstí přímo před budovou Blatného úřadu. Provoz tramvají ani metra na Palackého náměstí nebyl omezen.