Vznikla škoda přesahující patnáct tisíc korun. Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což hrozí až jeden rok výkonu trestu odnětí svobody.

Policie hledá dva mladíky v souvislosti s poškozením výstavy na Kampě. | Video: Policie ČR

Při prověřování události kriminalisté zajistili záběry kamerového systému z inkriminované doby, tedy zhruba v půl čtvrté ráno. Je na nich vidět dvojice mladíků, jejichž totožnost se policistům do těchto dnů nepodařilo zjistit.

"Proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud máte informace, které by vedly k odhalení jejich totožnosti, kontaktujte linku 158," požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Výstava je umístěna před Museem Kampa a o vandalském činu tehdy informoval předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil. "Přátelé, musím vám sdělit šokující skutečnost. Někdo nám v noci zničil výstavu připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let. Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.