Pět uprchlíků využilo krátce po desáté hodině otevření nákladového prostoru a vykládce zboží, muži opustili vnitřní prostor nákladního vozidla a z areálu utekli do přilehlých polí. Díky rychlému příjezdu policejních hlídek se je podařilo vypátrat a zadržet. 

| Video: Youtube

„Jelikož ani jeden ze zajištěných u sebe neměl žádný doklad totožnosti, policisté v současné chvíli zjišťují jejich totožnost a zemi původu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčková. „Mimo jiné jim budou odebrány otisky prstů, pomocí kterých bude zjištěno, jestli nepožádali o azyl v některé jiné evropské zemi. K dalšímu vyšetřování policie přizvala také tlumočníka,“ napsal server Novinky.cz.

O den později mluvčí Kropáčková upřesnila, že mezi zadrženými migranty je jeden Iráčan a čtyři Afgánci: „Všechny zajištěné osoby jsou starší osmnácti let a již v minulosti požádali o azyl v Řecku, a bude jim předáno rozhodnutí o povinnosti vycestovat mimo naši zemi.“ Policie zadržela rovněž maďarského řidič kamionu, kterému kvůli podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.