„Pražští policisté dnes krátce po deváté hodině ráno omezili na osobní svobodě v Praze 5 podezřelého muže, který odpovídá popisu hledaného útočníka z napadení seniorky v metru. Na linku 158 zavolal všímavý revizor dopravního podniku, který ho díky medializaci poznal,“ informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina. 

Ženu kvůli zranění v obličeji ošetřili zdravotničtí záchranáři. Útočník jí také poškodil brýle, škoda je víc než 3000 korun. Policie případ prověřuje pro podezření z trestného činu výtržnictví, pachateli hrozí až dva roky vězení, uvedl ve středu policejní mluvčí Jan Daněk. 

Zdroj: Policie ČR

„Na základě dalšího šetření kriminalisté rozšířili právní kvalifikaci o další trestný čin ublížení na zdraví. Do současné chvíle se nepřihlásil žádný ze svědků události. Z tohoto důvodu znovu žádáme veřejnost, pokud jste tento incident viděli, kontaktujte prosím linku 158,“ doplnil kolegu v pátek mluvčí Hrdina.

Pachatel byl fotbalový brankář

Podle zdrojů Pražského deníku byl pachatel nadějný fotbalový brankář z Kladna, který hrával za místní SK, kladenskou Spartu a Svinařov. V Kladně si jako mladý kluk dokonce zachytal jeden zápas druhé ligy. Těžko říct, co sportovce k takovému činu vedlo.

Seniorka si chtěla v metru sednout na sedadlo, na kterém muž ležel a celé ho zabíral. „Proto ho požádala, jestli by si mohl normálně sednout a udělat jí místo. Muž ale vstal a začal ji bít rukama do obličeje. Napadené na pomoc přiskočili cestující a útočník ze soupravy vystoupil,“ popsal mluvčí Daněk.

Jeden z pasažérů za agresorem vyšel, stáhl ho na zem a chtěl ho zadržet do příjezdu policie. V soupravě metra ovšem zůstal jeho batoh s doklady. Když hrozilo, že vlak odjede, útočníka pustil a nastoupil zpátky. „Útočník tak zůstal na nástupišti, kde jeho tvář zachytila kamera, když čekal na další spoj,“ doplnil Daněk. Za pomoc při pátrání policie všem občanům děkuje.