"Do té přišel devětadvacátého ledna, nedlouho před půl druhou odpoledne, neznámý seladon. Po vstupu do pobočky si to rovnou namířil k přepážce, u které žádal úřednici o rozměnění bankovek," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Směna peněz s podvodem | Video: Policie ČR

Slečna za přepážkou se snažila zákazníkovi vyhovět v maximální možné míře. Proto mu nejprve rozměnila pětitisícovky na tisícikoruny tak, jak to původně požadoval. Muž svůj požadavek ale náhle změnil a chtěl bankovky o poznání nižší nominální hodnoty. Ani v tom dívka neviděla problém.

Díky tomu odcházel zákazník z pobočky po několika minutách s doslova balíkem dvousetkorunových bankovek. Navíc odcházel obohacen o částku téměř dvacet tisíc korun, o které úřednici trikem ošidil. To ale v danou chvíli věděl jenom on.

"Popsaný případ nyní prošetřují policisté pro podezření z trestného činu podvod a zároveň pátrají po muži zachyceném na záběrech bezpečnostních kamer. Toho se ale zatím vypátrat nepodařilo," informoval mluvčí.

"Z toho důvodu se nyní policisté obrací s prosbou o pomoc při pátrání na širokou veřejnost. Pokud tedy muže na záběrech poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," uzavřel Hulan.