Rittiga, Dvořáka a ostatních deset obžalovaných pražský vrchní soud osvobodil v září 2021. Obžaloba je vinila například z toho, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro dopravní podnik končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka. Z pražského dopravního podniku bylo podle obžaloby celkem na třech zakázkách vyvedeno přes 450 milionů korun, to se ale podle soudu nepodařilo prokázat. První obvinění v kauze kolem údajně předražených jízdenek padla v říjnu 2013.
"Pokud jde o pana Dvořáka, tak věc o náhradu nákladů obhajoby je ukončena – byla mu přiznána náhrada škody. Její výši ministerstvo nebude komentovat," uvedl mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Dodal, že Dvořák uplatnil ještě další nároky z tohoto trestního stíhání. "Požaduje náhradu ušlého výdělku, náhradu nemajetkové újmy za trestní stíhání ve formě omluvy a též ve formě peněžitého zadostiučinění a dále náhradu nemajetkové újmy za nepřiměřenou délku trestního řízení," sdělil mluvčí.
Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.
Stát loni podle oficiálních statistik zaplatil rekordních téměř 150 milionů korun lidem, které poškodila justice. Je to nejvyšší částka za posledních 15 let. Oproti roku 2020 je asi o 30 milionů vyšší. Nejvyšší částku v historii české justice, skoro pět milionů korun, dostal podle ministerstva spravedlnosti muž z Hlinska. Toho soudy nezákonně odsoudily za znásilnění. Jeho nevina se ukázala až po 18 letech v obnoveném trestním řízení, napsal iROZHLAS.cz.