V úterý, týden po této události, to televizi Prima potvrdila dozorující státní zástupkyně Kamila Vildová. Podle jejích slov byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení.

Neznamená to ale, že by se aktuálně schylovalo k Rychtářovu obvinění z trestného činu, za který lze v případě uznání viny soudem uložit až tři roky vězení - byť v úterý strávil na policii několik hodin při výslechu právě ve chvíli, kdy bylo pozůstalým vydáno tělo zesnulé, jež pohřební služba z Říčan převážela do chladicího boxu v areálu strašnického krematoria.

A nic nemusí znamenat ani fakt, že dvojice kriminalistů v Rychtářově doprovodu poté navštívila i dům v Uhříněvsi. Státní zástupkyně Vildová zdůraznila, že jde o obvyklý postup. „Naprosto standardní v takových případech," konstatovala.

Rychtář mlčí

Více by mohlo napovědět Rychtářovo mlčení. Muž jindy k reportérům až nečekaně sdílný aktuální práci detektivů nijak nekomentoval; vyjádřit se odmítl a podle reportérů tábořících před domem zpěvačky působil podrážděně.

V souvislosti s úmrtím Ivety Bartošové se také diskutuje o místu i čase posledního rozloučení, stejně jako o jeho charakteru. Rychtářpůvodně plánoval velký obřad ve Strašnicích přístupný všem zájemcům, v pondělí ale vyvěsil na vrátka parte hovořící o tom, že se vše odehraje jen za účasti rodiny, bez veřejnosti i médií. I tak se objevují spekulace, že se neshodl se synem své ženy, její matkou sourozenci.