„Nemohu vás obsloužit, máme totiž zavřeno,“ řekla násilníkova oběť, když do prodejny přišel kolem půl třetí její šéf. Žena navíc prsty u rukou naznačila zbraň. Muž okamžitě pochopil, že něco není v pořádku, vyšel ven a zavolal na tísňovou linku 158.

Pražská policie řešila případ loupeže a znásilnění v obchodě s oblečením na Žižkově.Zdroj: Policie ČR„Operační důstojník na místo vyslal několik policejních hlídek, mezi kterými byly i prvosledové. Jelikož bylo podezření, že je pachatel ozbrojený, tak policisté z oddělení hlídkové služby P-IV do prodejny vstoupili za využití balistického štítu a dlouhé střelné zbraně MP5, přičemž byli jištěni kolegy z pohotovostní motorizované jednotky,“ popsal zásah mluvčí pražské policie Jan Daněk v páteční tiskové zprávě.

Znásilnění. Ilustrační foto.
Ženu v mezaninu domu znásilnil a škrtil mohutný muž. Policie po něm pátrá

Útočník se před policisty schovával v zadní místnosti za stolem, na kterém byla položená černá pistole. Za použití donucovacích prostředků se policii podařilo pachatele zadržet.

Měl maketu a byl na drogách

„Kriminalisté zjistili, že agresor nejprve přišel do obchodu s pistolí v ruce a chtěl si vzít z pokladny peníze. To se mu nepodařilo, tak donutil prodavačku odejít do zázemí obchodu a začal ho prohledávat,“ uvedl policejní mluvčí Daněk.

Pražská policie prosí o pomoc při pátrání po sexuálním násilníkovi, který v srpnu zneuctil v parku cizinku.
Dívka přijela do Prahy za poznáním. Muž ji znásilnil. Kvůli strachu se nebránila

Pak se pětadvacetiletý muž svlékl, prodavačce držel pistoli u hlavy a znásilnil ji. Po souloži si ještě zkoušel různé oblečení. Na služebně policisté zjistili, že k přepadení použil nefunkční maketu a testy ukázaly, že byl pod vlivem  amfetaminu (slangově nazývaného speed) a metamfetaminu (známějšího jako pervitin).

„Muži bylo na služebně sděleno obvinění z trestných činů znásilnění a loupež s horní sazbou odnětí svobody až deset let. Kriminalisté budou podávat podnět na vzetí muže do vazby, o čemž bude rozhodovat soud,“ informoval mluvčí krajského ředitelství policie Daněk.

Pražská policie ve spolupráci se zásahovou jednotknou při akci „Promítač“ zadržela tři filmové piráty.
Akce Promítač. Pražští policisté s pomocí zásahovky zadrželi filmové piráty