Podle svědků byla čtyřicetiletá matka dezorientovaná, mluvila z cesty a bylo zjevné, že se o své dítě nedokáže postarat. Dva účastníci akce proto zavolali na místo strážníky. Jejich mluvčí Irena Seifertová popsala situaci po příjezdu hlídky před osmou večer.

„Proti přijíždějící autohlídce šel dav lidí v čele s ženou, která měla v náručí asi čtyřletou holčičku. Ta strážníkům řekla, že ji oslovila dezorientovaná žena s nesmyslným dotazem, kde prý je východ z lesa. Protože měla strach o dítě, které šlo vedle ní, raději zavolala na policii. Matka holčičky stála vedle a dožadovala se své dcery s tím, že půjde domů. Když se po dceři natahovala, že si ji vezme, dítě se rozplakalo a otočilo se k ní zády,“ uvedla mluvčí strážníků.

Policejní vyšetřování střelby na chlapce v parku ve Slévačské ulici na Černém Mostě v Praze. Uzavřeno bylo široké okolí kolem rodinných domů.
V parku na Černém Mostě byl postřelen chlapec. Policie obvinila 67letého muže

Z matky byl silně cítit alkohol, mluvila zmateně a se strážníky nespolupracovala. Dechovou zkoušku odmítla s tím, že je alergická na plast, přičemž ukazovala na náhubek testovacího přístroje. Stejně tak se odmítla legitimovat a uvést kontakt na otce dítěte. Městská policie tak zavolala sociální pracovnici, která na místo dorazila a věnovala se dítěti.

Zdroj: Youtube

Kontakt na otce se strážníkům podařilo sehnat přes státní policisty. I on nakonec na místo přijel a převzal si dítě do své péče. „Jemu pak byla dcera za přítomnosti sociální pracovnice předána. Případem se nyní zabývá správní orgán a odbor sociálně právní ochrany dětí,“ doplnila mluvčí pražských strážníků.