„Městský soud zamítl odvolání státního zástupce, tedy potvrdil rozsudek odvodního soudu a rozsudek je pravomocný," řekla serveru mluvčí městského soudu Markéta Puci. Případ tak definitivně končí, zastupitelství dovolání k Nejvyššímu soudu nechystá a dovolání nepodala ani sama Zoubelová, jak potvrdila serveru mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová.

Policie provedla zátah na základě staršího rozsudku NS 

Podnikatelka byla obviněna po policejním zátahu na growshopy na podzim 2013. Policie zátah provedla na základě staršího rozsudku Nejvyššího soudu, který potvrdil podmíněné tresty provozovatelům growshopu na Semilsku.

Zdůraznil tehdy společenskou škodlivost situace, kdy zákazník na jednom místě dostane semena, veškeré potřeby, propagační materiály i rady potřebné pro pěstování konopí a následnou výrobu marihuany.

Městský soud odvolání zamítl 


Zoubelovou, která vedla growshopy v Praze a Jičíně, nejdříve prvoinstanční i odvolací soud zprostily obžaloby, proti čemuž však nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání. Nejvyšší soud mu vyhověl a případ vrátil na začátek Obvodnímu soudu pro Prahu 2. Ten letos v únoru verdikt přehodnotil a ženu potrestal pokutou 12 tisíc korun a propadnutím majetku. Proti tomu se odvolal státní zástupce, a tak případ již podruhé zamířil k odvolací instanci, tedy Městskému soudu v Praze. Ten odvolání zamítl.
Vedle pokuty podnikatelku soudy potrestaly propadnutím části zboží, které jí policie zabavila. Šlo o semínka konopí, návody na pěstování rostlin, věci sloužící k zasílání zboží zákazníkům jako obaly či poštovní známky nebo kuřácké a vaporizační potřeby a letáky.