„Policisté a hasiči aktuálně zasahují v ulici Na Pankráci v Praze 4 z důvodu nálezu podezřelého předmětu,“ informoval policie prostřednictvím oficiálního twitterového účtu a zveřejnila obrázek budovy, kde sídlí magistrátní odbor dopravněsprávních činností nebo registr vozidel. Obyvatelé metropole sem chodí pro řidičský průkaz, přihlásit nové auto či zaplatit pokutu.

„Na místě máme jednu jednotku a chemiky, kteří předmět odvezou k dalšímu zkoumání,“ uvedl mluvčí hasičského záchranného sboru Martin Kavka. Podle informací Blesk.cz byla nalezena podezřelá obálka. Zpravodajský portál iDNES.cz dodal, že na místo dorazila epidemioložka. Policie si ji vyžádala, jestli by nebyla schopna přímo na místě říci, co je neznámá látka zač,“ citoval web mluvčího pražských hasičů Kavku.

Nález nebyl nebezpečný

Zasahující hasiči pak podle iDNES.cz svými přístroji zjistili, že prášek, který byl v obálce, není nebezpečný: „Prostory, kam se zásilka dostala, ale i tak preventivně vydesinfikovali.“ Prášek zkoumají experti ve specializované laboratoři. Případ budou policisté dále řešit, zabývá se jím také Hygienická stanice hl. m. Prahy.

Policejní mluvčí Eva Kropáčová posléze Pražskému deníku potvrdila informaci o tom, že nález byl negativní. „Nejednalo se o žádný nebezpečný nález,“ napsala.