Přepadení se odehrálo na začátku února. Poškozený chtěl odemknout dveře svého přízemního bytu, když k němu náhle přiběhli dva muži a pod pohrůžkou použití střelné zbraně ho jeden z nich nutil k vydání věcí a peněz. Přepadený ihned z místa utekl na nedalekou čerpací stanici, odkud zavolal policii.

„Oba muži poškozeného pronásledovali a jeden z nich se na místo vrátil. Využil daného momentu a vyrazil násilím dveře bytu. V rychlosti jej prohledal a odcizil z něj elektroniku a další věci za několik desítek tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Když zloděj s lupem odcházel, narazil před bytem na kamaráda poškozeného. Tomu se nezdálo, že z bytu vychází cizí muž, a tak se ho snažil zastavit. To se mu bohužel nepovedlo, podezřelý ho ohrožoval střelnou zbraní a navíc ho několikrát udeřil pěstí do obličeje, než utekl pryč.

„Kriminalisté šetřením tohoto případu a vyhodnocením kamerových záznamů zjistili totožnost nebezpečného muže. Jednalo se o recidivistu, který se před nedávnem vrátil z výkonu trestu, kde si odpykával trest za obdobnou trestnou činnost. Vzhledem k tomu, že recidivista zná díky své kriminální minulosti metody policie, úspěšně se zadržení vyhýbal až do poloviny dubna,“ připomněla mluvčí.

Kriminalisté podezřelého zadrželi poté, co vypátrali jeho úkryt v zahrádkářské kolonii na Praze 9. Při zadržení byl muž ozbrojen mačetou a kolem svého lůžka měl dalších osm bodnořezných zbraní, včetně taktické vesty používané speciálními jednotkami. Jako důvod svého skrývání uvedl, že se bál vysokého trestu, který mu opět hrozí.

Jednatřicetiletý recidivista je obviněn ze spáchání trestných činů vydírání, porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Soud následně i s ohledem na očekávaný trest akceptoval návrh policejního komisaře a vzal obviněného do vazby.